Urząd Pracy m.st. Warszawy uprzejmie informuje, że nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach:
środków z Fundusz Pracy oraz projektów: „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w m. st. Warszawa (IV)", "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w m.st. Warszawa (IV)".
prowadzony w terminach: 05.09.2022 r. – 09.09.2022 r.; 10.10.2022 r. – 14.10.2022 r. został zakończony.
O przyznanie środków mogą ubiegać się wyłącznie osoby bezrobotne w wieku 30 lat i więcej zarejestrowane w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy, należące do przynajmniej jednej z poniższych grup tj.:
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- osoby długotrwale bezrobotne tj. zarejestrowane jako bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy (licząc od dnia ostatniej rejestracji),
- osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych (wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe, średnie ogólnokształcące lub średnie zawodowe),
- osoby z niepełnosprawnościami w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
- kobiety.
Każda osoba zainteresowana złożeniem wniosku o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu, przed jego złożeniem musi mieć przygotowany Indywidualny Plan Działania.
W tym celu należy skontaktować się za pośrednictwem emaila z pośrednikiem pracy:
- e-mail: wizytyciolka@up.warszawa.pl
- e-mail: wizytygrochowska@up.warszawa.pl
- e-mail: mlynarska@up.warszawa.pl
UWAGA w tytule wiadomości prosimy zawrzeć zapis:
Planowane otwarcie działalności gospodarczej i podać dane kontaktowe.
Wnioski można składać osobiście, drogą pocztową lub za pośrednictwem kuriera (w kancelarii Urzędu w godzinach 8.00-15.00) przy ul. Ciołka 10 a, ul. Grochowskiej 171 b lub ul. Młynarskiej 37a w Warszawie, we wskazanych powyżej terminach (decyduje data wpływu wniosku do Urzędu).
Informujemy, że maksymalna wysokość środków, o które można wnioskować w Urzędzie Pracy m.st. Warszawy we wskazanym powyżej terminie nie może przekroczyć 6-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia.
Wniosek o przyznanie jednorazowo środków określa:
- kwotę wnioskowanych środków,
- rodzaj działalności gospodarczej, którą osoba uprawniona zamierza podjąć,
- przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej,
- kalkulację kosztów związanych z podjęciem działalności oraz źródła ich finansowania,
- szczegółową specyfikację i harmonogram zakupów w ramach wnioskowanych środków,
- rodzaj załączników, które należy dołączyć.
Przed złożeniem Wniosku, należy dokładnie zapoznać się z Zasadami przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej obowiązującymi w Urzędzie Pracy m. st. Warszawy. Umożliwi to sprawdzenie, czy jesteście Państwo osobami uprawnionymi do ubiegania się o przyznanie jednorazowo środków. Ponadto zmniejszy to ryzyko popełnienia błędów podczas wypełniania wniosku.
W chwili składania, Wniosek powinien być przygotowany przez Wnioskodawcę w sposób zakładający pełną gotowość do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Oznacza to, że Wnioskodawca zaplanował poszczególne kroki i rozwiązania oraz podjął wszelkie niezbędne decyzje, dotyczące założenia i prowadzenia własnej działalności.
Wniosek stanowi opisową formę biznesplanu i składa się z kilku części. Każda z nich została opatrzona instrukcją, którą należy uważnie przeczytać i dokładnie zastosować się do jej wymogów, gdyż większość jej zaleceń stanowi przedmiot formalnej oceny Wniosku.
Przygotowany Wniosek powinien:
- być spójny (gwarancję spójności daje dobrze przemyślana koncepcja przedsięwzięcia),
- dawać klarowny obraz rynku, na którym będzie prowadzona działalność i miejsca, które na tym rynku widzi dla siebie Wnioskodawca,
- być mocno osadzony w realiach (gwarancję tego daje dobrze przeprowadzona analiza mocnych i słabych stron opisanego planu działań; jest to również wyraz świadomości Wnioskodawcy dotyczący wiedzy na temat rynku, na którym będzie działał i swoich na nim możliwości i ograniczeń).
Sposób wypełnienia Wniosku powinien przekonać Komisję, że przyznając środki, zapewni właściwe i efektywne wydatkowanie pieniędzy publicznych.
Projekt „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy
w m. st. Warszawa (IV)"
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Osi Priorytetowej VIII - Rozwój rynku pracy
Działanie 8.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych przez PUP
i przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020
współfinansowany przez Unię Europejską dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego