Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony koszalin.praca.gov.pl.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących
- formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych
Treści nieobjęte przepisami
- część plików .pdf powstała na podstawie skanów dokumentów niedostępnych cyfrowo
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Jakuba Bochnaka - mejlowo serwis@pup.koszalin.pl lub telefonicznie 94 345 57 77.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- pocztą na adres Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie, ul.Racławicka 13, 75-620 Koszalin
- lub mejlowo: szko@praca.gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
- Budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie usytuowany jest przy ulicy Racławickiej 13, obok budynku Starostwa Powiatowego.
- Przed wejściem bocznym do budynku zostało wydzielone jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
- Urząd posiada windę dostosowaną do obsługi osób niepełnosprawnych oraz toaletę dla osób niepełnosprawnych, znajdującą się na parterze budynku.
- Winda jest odpowiednio oznakowana, przyciski dostosowane do osób niedowidzących z oznaczeniami w alfabecie brajla.
- Pokój obsługi osób niepełnosprawnych w Urzędzie znajdują się na I piętrze budynku, obok windy.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynków Urzędu. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, nie ma również druku (napisów) powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących. Wewnątrz budynku brak oznaczenia kontrastowego.
Zielona Linia - kontakt w języku migowym
Pracownicy urzędów pracy mogą skorzystać z bezpłatnej usługi tłumaczenia rozmowy z języka migowego (PJM) na język polski. Wystarczy jedno kliknięcie, aby połączyć się z konsultantem Zielonej Linii. Można też zarezerwować dogodny termin rozmowy.
Wśród Klientów urzędów pracy znajdują się osoby niesłyszące lub słabosłyszące, które posługują się językiem migowym (Polskim Językiem Migowym, PJM). Aby ułatwić im załatwienie spraw w urzędzie pracy, Zielona Linia uruchomiła usługę online tłumaczenia rozmów z języka migowego na język polski. Dzięki temu, zarówno Klient, który chce uzyskać informacje na temat rynku pracy i form wsparcia
z urzędów pracy, jak i pracownicy urzędów pracy, w sytuacji gdy potrzebują tłumacza z języka migowego na język polski mogą połączyć się z konsultantem, który zna PJM. Usługa jest dostępna
od poniedziałku do piątku. Pracownik urzędu pracy może zarówno zarezerwować rozmowę
z konsultantem, jak i połączyć się od razu (pod warunkiem, że konsultant Zielonej Linii będzie akurat dostępny).
Jezeli jesteś osobą zainteresowaną tym ułatwieniem w celu rezerwacji terminu tłumaczenia rozmowy skontaktuj się z doradcą klienta odpowiedzialnym w naszym urzędzie za obsługę osób z niepełnosprawnościami email: karolina.lysko@pup.koszalin.pl.