Wydawca treści

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności - stan dostępności cyfrowej

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://zamosc.praca.gov.pl.

Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

  • filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
  • formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych.
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Pan Dariusz Żywina — mejlowo luza@praca.gov.pl lub telefonicznie 84 638 33 38.

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

  • Marian Hawrylak — Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu
  • Adres: ul. Plac Wolności 1, 22-400 Zamość,
  • mejl: luza@praca.gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Dostępność architektoniczna

Siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu zlokalizowana jest w trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Plac Wolności 1.

Do budynku prowadzi ogólnodostępne wejście z podjazdem wprost z parkingu przy ul. Plac Wolności, co umożliwia swobodne wejście bądź wjechanie wózkiem inwalidzkim. Osoby z problemami motorycznymi oraz niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich wchodzą przez szerokie drzwi, otwierane ręcznie.

Do Urzędu można wejść lub wjechać po zasygnalizowaniu dzwonkiem, który umieszczony jest przy głównym wejściu na wysokości umożliwiającej dostęp dla osoby na wózku inwalidzkim. Drzwi otwierane są przez pracownika Urzędu.

Budynek nie jest wyposażony w windę czy też inne urządzenie techniczne umożliwiające poruszanie się osób niepełnosprawnych, szczególnie z dysfunkcją dolnych narządów ruchu.

W związku z tym obsługę osób niepełnosprawnych zlokalizowano na parterze budynku, gdzie zostały zlikwidowane bariery architektoniczne. Tam gdzie występuje różnica poziomów rozkładany jest profesjonalny podjazd dla wózków.

Korytarz na parterze Urzędu jest przestronny i umożliwiający swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnością ruchową (wózki, balkoniki, kule ortopedyczne). Dodatkowo na parterze znajduje się łazienka z WC przystosowana  do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń oraz druków i informacji w alfabecie brajla. Tablice informacyjne są oznaczone czcionką bezszeryfową powiększoną dla osób niewidomych i słabo widzących. Początek i koniec biegu schodów wyróżniono przy pomocy  kontrastowych oznaczeń.

Na parkingu należącym do ZDG przy budynku Powiatowego Urzędu Pracy są  wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W zakresie dostępności informacyjno - komunikacyjnej, w celu poprawy komfortu i jakości obsługi osób niedosłyszących lub słabosłyszących, budynek Powiatowego Urzędu Pracy został wyposażony w pętle indukcyjną.

Dla osób głuchych i niedosłyszących, w celu likwidacji bariery komunikacyjnej, została uruchomiona aplikacja Tłumacza Migam. W Urzędzie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego.

Załączniki

Raport o stanie zapewnienia dostępności cyfrowej 2025r
Raport o stanie zapewnienia dostępności.pdf 145 KB